ثبت نام

 

  حتمآ قبل از خرید " راهنمای خرید " را مطالعه بفرمایید /  واریز وجه به حساب  از پرداخت وجه به مامور پست  20% ارزانتر و دریافت هم سریعتر است / حداقل مبلغ خرید 8000 تومان (قیمت محصول )
  
:: موسیقی
    تصویری ایرانی
    تصویری خارجی
    صوتی ایرانی و خارجی
:: انواع مستند
:: فیلم و سریال و کارتون
:: دانلود رایگان و فروش فایل
:: نرم افزار و بازی
:: دانستنیها و متفرقه
:: آموزشی ها
:: اجناس و لوازم
:: همکاران

آخرین اخبار فروشگاه
دعای پر فیض صحیفه - برای رفع بلا ، شفا ، افزایش مال  ::
جمعه ۲۰ خرداد ۱۳۹۰ ۰۳:۳۱:۳۳
-------------------------------
متن و فایل صوتی دعای توسل + دانلود ::
چهار شنبه ۶ بهمن ۱۳۸۹ ۰۴:۵۲:
-------------------------------
عید غدیر خم مبارک ::
سه شنبه ۲ آذر ۱۳۸۹ ۰۳:۴۲:۳۸ ق
-------------------------------
چگونه هزینه پست را کمتر کنیم؟؟ ::
شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۸۹ ۰۶:۴۵:۲۱
-------------------------------

 

 


تصویری ایرانی صفحه اصلی / موسیقی / تصویری ایرانی
نسخه قابل چاپ نسخه قابل چاپ

کنسرت تار، سه تار و کمانچه محمدرضا لطفی- کاخ نیاوران 86
 

کنسرت تار، سه تار و کمانچه محمدرضا لطفی- کاخ نیاوران 86اضافه به سبد خرید

قیمت: تومان۴,۹۰۰

قیمت واریز وجه به حساب یا کارت به کارت  :  4900  تومان
قیمت پرداخت وجه به مامور پست :  6000 تومان

کنسرت بداهه نوازی تار، سه تار، کمانچه، دف و آواز استاد محمد رضا لطفی و تنبک محمد قوی حلم که در سال 1386 در فضای باز کاخ نیاوران برگزار شد
دریک دی وی دی  DVD  تصویری  با کیفیت عالی ، قابل پخش با رایانه و سایر دستگاه های پخش خانگی
این کنسرت پس از 25 سال اجرا گردید و کنسرتی فوق العاده که تقریبا دو ساعت با محمد قوی حلم به اجرای بداهه نوازی پرداختد
پروانه نمایش   155/76539استاد محمد رضا لطفي نامي است که برای اهالی موسیقی خصوصا اگر موسیقی را کمی حرفه ای هم دنبال کنید نامی تکرار نشدنی است
کسی که س از 25 سال هم بسیار پخته تر و کارآزموده تر با اجرای شاهکار یک ساعت و چهل و پنج دقیقه بداهه نوازی هنرش را به رخ کشید که تکرار کند که تکرار نشدنی است
در جایی که برای هر تصننیف و اجرای هر آهنگ در کنسرتها ماه ها هماهنگی بین اعضای گروه صورت می گیرد که نتی خارج زده نشود و در بین هر دو آهنگ اجرا کنندگان نفس می گیرند و متمرکز می شوند لطفی یک ساعت و 45 دقیقه بداهه می نوازد. و سکوت را در سازهایش ÷س از 25 سال با فریاد می شکند.


این کنسرت با کیفیت عالی دی یک دی وی دی شامل 5 بخش مجزا است 1- مصاحبه با تماشاگران   2- بداهه نوازی تار   3- بادهه نوازی سه تار   4- بداهه نوازی کمانچه    5- مصاحبه با خبرنگاران    که در قسمتهایی از این کنسرت هم لطفی خودش آواز می خواند و در جاهایی هم دف می زند


بسیاری از تصنیف ها و آهنگ های بزرگترین اساتید موسیقی ایران ساخته و پرداخته نمی شدند
، اگر لطفی آنها را نمی و ساخت و نمی پرداخت و نمی نواخت.
یکی از مدعوین اهل هنر و منتقد هنری در مصاحبه این کنسرت می گفت: فقط استاد لطفی می تواند اینطور بداهه بنوازد چون موسیقی اصیل ایرانی در روح و جانش سرشته شده و هر آنچه تراوش می کند همان روح و جان هنر موسیقی ایرانی است.

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس کنسرت محمدرضا لطفی، آهنگساز و نوازنده برجسته تار، پس از 25 سال در کاخ نیاوران، با بازتابهای مختلفی درمحافل هنری و رسانه‌ای روبرو شد. علیرغم چیره دستی و بزرگی این نوازنده و آهنگساز موسیقی اصیل ایرانی، بسیاری از علاقمندان وی و موسیقی ایرانی بر این اعتقادند که اجرای اخیر لطفی توقعات را بر آورده نکرده است و این اجرا درخشش قدیم آثار لطفی را نداشته است. خبرنگار موسیقی فارس نظر پرویز مشکاتیان، آهنگساز و نوازنده برجسته سنتور را در این خصوص جویا شد.
وی در خصوص کنسرت اخیر محمدرضا لطفی در کاخ نیاوران پس از 25سال، گفت: من بهترین کار لطفی را در ابوعطا می‌دانم، آنهم ابوعطایی که در سفارت آلمان با شجریان اجرا کرد. آن اجرا یکی از زیباترین ابوعطاهای ایرانی است. شجریان بعد از آن آواز زیباتر دارد اما لطفی کار باشکوه‌تر از آن ندارد.
مشکاتیان با تاکید بر بزرگی و اهمیت لطفی در موسیقی ایرانی طی چند دهه گذشته، تصریح کرد: اگر آن شب لطفی را من در اندازه همین ابوعطا هم می‌دیدم باز برایم پذیرفتنی بود و می‌گفتم در عرض 25 سال توانسته خودش را حفظ کند. اما متأسفانه خیلی بدتر بود. فکر کردم که خواب می‌بینم. هنوز برایم جا نیفتاده که چه اتفاقی برای لطفی افتاده بود و چرا چنین شد.


وی با اشاره به غزل خوانی لطفی در این برنامه افزود: چرا لطفی باید به آن شکل تفال بگیرد و ده صفحه را هم ورق بزند و غزلی را که شب قبل غلط خوانده باز هم غلط بخواند؟ درست است که ایشان مدتها در ایران نبودند اما این جامعه در عرض 25 سال خیلی تغییر کرده و استعدادهای زیادی در آن ظهور کرده است.
این آهنگساز با تاکید بر اینکه قرار نیست که نوازندگان ما مثل قدما ساز بزنند، اظهار داشت: کاویدن آثار گذشتگان چراغ راهی برای اکنون و آینده است. قرار نیست ما خودمان را به 800 سال پیش و زمان حافظ پرتاب کنیم و مانند او غزل بگوییم . ما از حافظ، سعدی، خواجو و دیگران طرفی بربستیم و در حال حاضر اینجا قرار داریم و باید برای آیندگان نیز کاری بکنیم چرا که انسان وام‌دار انسان است.
وی بیان داشت: جغرافیای فرهنگ بشری زنجیروار جلو می‌رود. حافظ در زمان خودش روی دوش خواجو و نظامی حافظ شد. ولی اینکه اکنون شما روی دوش میرزا عبدالله، میرزا حسینقلی و درویش‌خان سوار شوید آینده روی دوش چه کسی سوار شود؟ صحبتهای من نفی گذشتگان نیست بلکه می‌گویم آنها وسیله‌ای بودند که ما با گذشته موسیقی خود آشنا شویم و طرفی برای آیندگان ببندیم

اقلام مرتبط:

بداهه نوازی تار محمدرضا لطفی سال 87-88  تومان۴,۶۰۰
کنسرت تار و کمانچه محمدرضا لطفی در برج میلاد- 89  تومان۴,۹۰۰
کنسرت محمد رضا لطفی و دکلمه هوشنگ ابتهاج+ کنسرت باغ ارم شیراز  تومان۴,۷۰۰


 
 

صفحه اصلی |محتویات سبد |راهنمای خرید | درباره ما | اقلام موجود | ثبت نام

پکیج سه بعدی  آموزش کسب درآمد CN3  عضو شود و از مزایای گوناگون عضویت و تخفیف ویژه استفاده کنید

 
© Copyright Toop20 2010, All Rights Reserved